Toiduainetsturite valitsus on teinud ettepaneku lõplik Laen kuni 1000 euroni maks suhkru jtame

Toiduainetsturite valitsus on teinud ettepaneku lõplik Laen kuni 1000 euroni maks suhkru jtame krediidi

Toiduainetöösturite valitsusele ettepaneku: me lõpuks koos suhkru maksu

Postimees avaldab avaldused toiduainetöösturite sama.

Eesti Toiduainetööstuse Assotsiatsiooni tervitab valitsus otsustas 2018. aastal, et see ei ole võimalik kindlaks määrata maksu magustatud jooke. Me mõistame valitsuse soov leida võti poliitika katmiseks kasu, kuid nõus, et koalitsioon asutaja poliitikud ja Thomas Tõniste uskuda, et selline maks ei ole Eesti, parim lahendus – sest seda maksu on ebaõiglane Сredit24 krediidikonto ja tootjad tõlgendamisel range juhtimise peamiste õiguslike riskide ja märkimisväärset majanduslikku kahju nii tulus karastusjookide tootjat, piimatooted, jaemüüjad ja nende kaudu, seda suurem põllumajanduse Eesti põllumajandus ja toiduainetööstus.

See oli kõik suuremad ettevõtlusorganisatsioonid Eesti ja ühise seisukoha meil viimase kolme kvartali andnud oma parima, et ühtselt toidupoliitika, rikkudes põhilisi puudusi maksupoliitika ja rahvaraamatukogudes. Kuna need on nüüd peetakse meile usku, et koostöö ja dialoogi, taastumine on mitte ainult võimalik, vaid mõlemad pooled tahavad.

Wealth on ebaühtlaselt jaotunud ühiskonnas. Kiire majanduskasv on toonud kaasa kõrge inflatsiooni kogu toidu ja joogi tööstuse kiire tõus tooraine hinnad tõusid. Seetõttu oleme jõudmas kriitilisse punkti, kus jaehinnad paljude toodete tarbijad tulevad ohtlikult lähedal valuläve. Karastusjoogid rakendavad maksu endiselt negatiivne hoogu turul ja eriti haiget madala sissetulekuga inimesed Eestis. Statistika augustis võrreldes sama perioodiga eelmisel aastal tõsta hindu toidu ja mittealkohoolsete Laen kuni 1300 euroni jookide suurenes 6,4%. Rahandusministeerium loodab samuti jätkus kiire kasv toiduainete hinnad sel aastal.

Toiduainetööstus on teadlik oma vastutusest rahvatervise ja tervislik toitumine. Meie liikmed katsetavad otsene ja jaemüük Igal aastal sadu erinevaid tooteid, mis on kiirem kui keskmine, vähendades samal ajal soola, rasva ja suhkrut. Paljud tooteid, mis saab kiiresti eemaldada turult jälle, sest tarbijad ei võta neid katta – kuid siiski toote orienteeritud ja tarbijate eelistuste teha pikaajaline protsess, mis vastavalt meie visioon, tarbija peaks olema õigus rääkida.

Me kaotasime palju aega koos teravaid emotsioone ja usaldamatus pärast magustatud jookide viinud järsem. Tootjad peavad tegema ettepaneku eelnõu taotluse tagasivõtmisest ja rohelise raamatu kohta toitumise konstruktiivselt edasi liikuda. Me laua ümber kogunenud ja nuputada, kuidas lahendada probleeme Laen kuni 1000 euroni koostöö, nii et avalik huvi ja ei kannata ükski menetlusosaline rohkem kui on tingimata vajalik.