Pea meeles, et maksustatava tulu ruudulipp.ee arvutamisel uuel aastal vtta

Pea meeles, et maksustatava tulu ruudulipp.ee arvutamisel uuel aastal vtta raha

Pea meeles, et vabastada tulumaksust arvutamine uuel aastal arvestada?

“Mitte tulumaksuvaba 500 euro on juba nii suur summa, et katta kõik muud täiendavad vajadused,” selgitas avalike suhete osakonna Rahandusministeerium Siiri Suutre, miks minna maksuvabastuse arvutamisel ruudulipp.ee summa pensionide ja hüvitiste, tööga seotud vigastusi.

“Näiteks kuni poliitiline otsus on tehtud, et keskmine pension suurus peaks olema maksuvaba. Vabastatud tulu 500 eurot, et katta poliitilisest tahtest. Sul võib olla kõik kõrge maksuvaba tulu ja vabastamist tühistati,” lisas ta Suutre oli.

Kuna 2018 tuleb märkida, et iga-aastase tulu kuni 14400 eurot (st kuni 1200 eurot kuus) on maksustatav tulu, küündides 6000 eurot aastas (või 500 kuus). Aastane kasv tulu $ 14.400.200 EUR 25 (1200-2100 kuus), valemiga vähendatakse maksustatavat tulu 6000-6000 ÷ 10800 x (tulu summa – 14400).

Tuleb meeles pidada, et iga-aastane tulu üle 25,200 eurot (mis on rohkem kui 2100 eurot brutopalgast) 0 Tulu maksustatav tulu arvutatakse summana brutopalgast, mis peetakse tulumaks, töötuskindlustusmakse ja pensionid. See arvutatakse summa brutotulumaksu.

Tulu summa, palkade ja muude maksete põhiosa maksed alusel juriidiline leping, ettevõtlustulu, kapitalitulu, rendi- ja üüritulu, litsentsitasud, intressid, dividendid, maksustatav pensionid, toetused, stipendiumid, auhinnad, hüvitise või muu sissetulekuga .

Näiteks iga-aastane riiklik maksuvaba tulu 4500 17.100 eurot aastas tulu maksustatav tulu 19,800 3,000 eurot ja iga-aastase tulu 22,500 eurot aastas maksuvaba tulu 1500.

Info kasti: Mida arvutatakse tulu?

 • maksustatav tulu (sealhulgas tulu välismaal)
 • palgalt ja muudelt tasudelt välismaalt saadud ei kehti dividendide tulumaksu
 • Eesti firma sai dividende või kapitalisüstid, mida maksustatakse ettevõtete tasandil
 • Lihtsustatud ettevõtlusmaksu seaduste alusel maksustatav summa maksu sotsiaalmaksude vähendamine

Oma aastaaruandes palk ja muu tasu, võlaõigusliku lepingu alusel teenust, ettevõtlustulu, kapitalitulu, rendi- ja üüritulu, litsentsitasud, intressid, dividendid, maksustatav pensionid, toetused, stipendiumid, auhinnad, hüvitise või muu sissetulekuga.

Nad ei võta arvesse iga-aastast maksuvabasid kasu ja stipendiume ja kasu (nt eluaseme või liigub isikliku müük), mis on deklaratsiooni üksikisiku tulumaksu ei saa deklareerida.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

Näiteks töötas 2018 brutotulu 1000 kuus 12.000 aastas ja maksustatava tulu on $ 500 kuus või € 6000 aastas.

Aga töötaja, kes saab brutopalka 1000 eurot kuus ja 425 eurot kuus pensioni 17100 aastas (12000 + 5100) ja tema maksuvaba tulu 4500 eurot aastas.

Info kasti: asetades kasumimaksu

Taotlus peab näitama, et kinnipidaja:

 • kaaluda tulumaksu või
 • ei võta arvesse maksuvaba tulu või
 • loetakse maksustatav tulu teatud summa, nagu 100 eurot kuus.

Tasuta tulu võib kasutada Ainult üks isik, kelle valduses kohaldamise agent (nagu tööandja, sotsiaalkindlustus).

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

Kinnipidaja saab rakendada tulumaksust vabastama igakuiselt. Tulumaks arvutatakse töötaja brutopalk ja muud maksud.

Töötaja, kes töötab mitme tööjaamad ja / või saavad pensioni, ärge unustage, et võtta arvesse, et tal on õigus saada tulumaksuvabastust kohaldatakse Ainult töö või sotsiaalkindlustuse büroo.

Samuti tuleb märkida, et ja mitu sissetulekuallikaid Income, nagu palk, pension või muu tulu Rohkem kui 1200 $ kuus, see ei anna samu tulemusi Cooppank igakuise maksude arvutamise aluseks on maksuarvestuse.

Näiteks inimene, kes saab kogu aastane brutopalk 1200 eurot kuus, ning et pöördus maksustatava tulu summas 500 eurot kuus veebruaris vara müüb ja teenuste kasuks 12.000 eurot ja juunis 3000 dividende EUR saada aastasissetulek 29400 eurot.

Kuna tööandja on rakendanud aastate jooksul on maksuvaba, see peab põhinema isikliku tuludeklaratsiooni.

Seetõttu on oluline, et inimene ühe 14400-25200 aastas tulu:

 • Alguses 2018, et kaaluda oma igakuise sissetuleku (näiteks palgad, pensionid, üüritulu, jne), ja oodata muud tulud (näiteks müügist saadud vara, tulu väärtpaberite müügist, jne)
 • Oodatud aastatulu teeb otsuseid rakendamise kord kuus tulumaksuvaba
 • teatas oma otsuse kinnipeetava maksu (nt tööandjad, kindlustus selts) taotluse, kui see on
 • 1) loobub igakuise arvutamisel maksustatava tulu täielikult või
 • 2) oleks igakuine maksuvaba tulu arvesse summa on väiksem kui $ 500 th

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

On asjakohane teha avaldus aastas. Muutuvhüvitised võib olla ka avaldus kord kuus muuta või tühistada tulumaksu arvestab väiksemate summade või üldse mitte.

Kui maksustatav tulu kasutatakse koguses, mis on suurem kui kogu tulu võimaldavad inimestel tuludeklaratsiooni maksud.

Kui kinnipeetava maksu ei ole maksustatav tulu võetakse arvesse või ei kasutata aastas, siis hüpoteeklaen oü võib olla inimene konto tasutud maksu maksu.