Norra annab 68 miljonit toetada Eesti vlisabi annan laenu eraisikutele

Norra annab 68 miljonit toetada Eesti vlisabi annan laenu eraisikutele invest

Norra, Eesti toetab võimaldab täiendavalt 68 miljonit abi

Allkirjad kahe lepingu: kokkulepe Eesti ja Norra vahel ning teine ​​Eesti ja Euroopa Majanduspiirkonna, Liechtenstein, Island ja Norra. See on kolmas EMP ja Norra finantsmehhanismi Siis aastal 2004.

“Mul on hea meel, et toetada suurimaid programm toetab ettevõtluse arengut ja innovatsiooni,” ütleb Sven Sester. “Valitsus tahab edendada kasvu väikeettevõtete ja oleks lihtsam mõõta. Tuleb meeles pidada, et väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete töötanud kolm neljandikku kõigist töötavatest inimestest,” lisas ta õde.

“Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetused on väga hea vahend, et tugevdada koostööd Norra ja Eesti,” ütles Norra minister ELi ja Euroopa Majanduspiirkonna Frank Buck Jensen.

“Norra ja Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja institutsioonid saada head partnerid teostatud projektide raames. Eco innovatsioonialgatusest on hea näide lõppes toetust ahelad. Järgnevatel perioodi me veelgi suurendada oma panust innovatsiooni ja arengut väikeste ja VKEd, kes annab uusi võimalusi Eesti-Norra koostöös digitaalse, keskkonnasõbralik ja tulevikku suunatud lahendusi luua, “rõhutas Bakke-Jensen.

Uus kuue kavandatud abiprogrammi. Kodanikuühiskond rakendamise annetajatest, valitsusvälise sektori. Projektide rakendamine investeerinud konkurentsivõime, küberjulgeoleku, keskkonna ja kliima, tervishoiu, teaduse, hariduse, sotsiaalkaitse, kultuuripärandi ja kodanikuühiskonna sektorite, mille tulemusena paranes sotsiaal-majanduslikud tingimused erinevates osades Eesti, samuti luua soodsad tingimused majanduskasvuks.

Lisaks rahalise toetuse võimalikku koostööd teiste riikide kogemusi ja teavet vahetada, mis omakorda võimaldab meil paremini planeerida väikelaenu pakkujad oma äri tervikuna.

Lisaks Eesti on eraldatud 68 miljonit, Eesti võib raha taotleda projekte EMP ja Norra finantsmehhanismid piirkondliku koostöö allfondi autopant, võime saavate riikide, kokku 34,5 miljonit eurot annan laenu eraisikutele.

Jagada summa piirkonnas:

  • ettevõtluse, innovatsiooni ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete – 23 miljonit eurot
  • Kohaliku arengu ja vaesuse vähendamise – 18 miljonit €
  • Teadusuuringud ja väljaõpe – 7100000
  • kliimamuutuste ja nendega kohanemisega – 6000000
  • Kodanikuühiskond – 4000000
  • Sotsiaalne dialoog – inimväärne töö 357000 eurot

Võimalus, et EMP ja Norra finantsmehhanismide toetusi taotleda avatakse järgmisel aastal. EMP ja Norra Rahandusministeerium annab kontrolli võimu.

EMP finantsmehhanismi, kokku 1,5 miljardit ja Norra finantsmehhanismi kogusumma 1,3 miljardit eurot. See teeb kokku 2,8 miljardit eurot, mis on 11,3 protsenti rohkem kui 2009-2014. Toetusi antakse 15 ELi liikmesriigis Ida, Kesk-ja Lõuna-Euroopas.

Norra aitab kokku 97,7 protsenti toetuste kogusummast, Island, Liechtenstein ja 1,6 protsenti 0,7 protsenti. Toetus on tavaliselt kiirusega kuni 85 protsenti, ja nii tsiviil- ja sotsiaalpartnerite võib olla kuni 90 protsenti.