Bank analtik korterihindade tõuseb palk ja linnastumine ettevõtte laen

Bank analtik korterihindade tõuseb palk ja linnastumine ettevõtte laen laenu

Eesti Panga analüütik: tõus eluasemehinnad üle palgakasv ja linnastumine

Alates 2011. aastast, keskmine tehinguhind korterid Riigidepartemangust kasvanud keskmiselt kümme protsenti aastas ja esimeses kvartalis 2017 peaaegu 11 protsenti, ütleb Olaf Miller Blog Bank of Kazakhstan.

Keskmine hind on oluliselt suurenenud viimastel aastatel üha enam tehinguid tehakse uus kallim korter. See tegur mõjutab keskmine hind on tagasihoidlik.

Rapid hinnatõus on suurem kui tavaliselt nõudluse peamiselt seetõttu, et kiire palgakasv soodsad laenutingimused, demograafilised muutused ja populaarsus kinnisvarafirma. Lisaks võib hindu tarbimislaen ilma tagatiseta mõjutanud piiratud pakkumise, eriti ehitussektoris tõttu aeglane kohanemine ei jõua nõudlusele järele.

maja hinnad ühe poole nõuda tegurid võib pidada kiire palgatõus viimastel aastatel. Alates 2011. aastast tõusid palgad keskmiselt kuus kuni seitse protsenti aastas. Samal ajal, palgad tõusevad aeglasemalt kui kasv hinnad ja palgad võrreldes kindla kiiremini kui 4:57 protsenti.

Üks peamisi erinevusi kinnisvarabuumi on suhteliselt taskukohane kinnisvara – kui noole otsa 1,7 ruutmeetrit brutopalk makstud 2016. aasta lõpuks suhe 00:59.

Kasv kinnisvara hinnad on ka toetatud linnastumisprotsess. See on kõige paremini illustreerivad populatsiooni suurenemist Tallinna, mis oli 2008. aastal positiivne ja moodustas ettevõtte laen 2,3 protsenti 2016. http://siuts.us/mtv-eesti/ See on pikk aeg, Eesti rahvaarv vähenes ja suurenes vaid 0,2 protsenti 2016. Seega kasvu elanikkonna Tallinn siserände tagajärjel.

Madalad intressimäärad on tavaliselt inimesed otsivad raha rahaline kokkuhoid alternatiiv. Seetõttu on asjakohane, et omandada vara, mida peetakse hea investeering.

Quick vastuseks kasvavale nõudlusele Ehitus takistab üldiselt kust võtta laenu aeglane reageerimine pakkumise poolel või inerts. See on osaliselt tingitud kehtestamine ja kulude katmiseks järjekorras aega, kuid võrreldes teiste riikidega, ei olulisi viivitusi.

Rohkem Blog Keskpank.