Suhkru- ebakindel laenu refinantseerimine ilma tagatiseta maksu negatiivse stsenaariumi

Suhkru- ebakindel laenu refinantseerimine ilma tagatiseta maksu negatiivse stsenaariumi laenu

Tootja: selge, suhkur negatiivse laenguga stsenaarium

Suvel aga karastustootjad analüüsi, mis juhib negatiivse stsenaariumi jälgida, sest maksu võetakse kasutusele alates 1. jaanuarist 2018 riigi Eesti ja Euroopa Komisjoni siiski lubada mõningaid tooteid ei ole.

“Sisuliselt on kaks küsimust. Mõlemad on seotud ELi õigusaktide,” kirjeldab Eesti karastusjookide Association, analüüsi koostanud advokaadibüroo Sorainen Triin Toom.

“Euroopa Liit on õigustatult peetakse sama kodu- ja välismaiste tootjate,” ütles advokaat. Tema sõnul täna kaks kaebust Euroopa Komisjonile. “Esiteks, tootjate arvates maksu diskrimineerivat ja teiseks, et see võib olla ebaseaduslik riigiabi,” ütles advokaat esindavad karastusjookide tootjatele.

Diskrimineerimine aspekt oli suve alguses rohkem suhkrut, mis jätavad president kinnitaks ettepaneku, Kersti Kaljulaid. “Üks probleem on asjaolu, et laevaliinidena joogid, mida müüakse Maks ei kehti,” ütles Toom. Ta meenutas, et projekt on praegu sisse loginud õiguse Tallink palve.

Kaks võimalikku tulemust

“Aga see tähendab, et kui see on rahuldada kaebusi – üks või kaks neist – esiteks on võimalik, et Eesti on vaja katta kogu riigi,” ütles Toom. See tähendab, et sa pead maksma tasumata maksed tootjatele, kes vastavalt esialgse kava oleks vabastatud.

“Näiteks, kui on tehtud erand suur hulk piimatootjatele, peaksid nad olema võrdne piimatootjatele maksta maksu. Ja pluss huvi ajal, kui nad ei maksa seda maksu,” ütles advokaat.

Tootja Teine negatiivne stsenaarium, tegelikult annab see suhkru maksu alates 1. jaanuarist 2018. “Seal on suur probleem seisneb selles, et ta ei ole tegelikult on vastus nii kaugel Euroopa Komisjoni nendes küsimustes – või millised toiduained võivad olla taganema ja mis mitte, “ütles Toom.

Aga kui praegune maksusumma ja võimsus on 1. jaanuar kõik tootjad praegu maksma seda eesti2011.ee maksu. “Nad ei tea, kui kaua nad maksma, nad ei tea, milliseid tooteid tuleks rakendada täpselt nad ei tea, kui palju nad seda vajavad, peate maksma rohkem, kui Euroopa Komisjon on lõpuks oma otsuse,” Toom kirjeldatud

Advokaat ütles, et peamine kahju on, kui Eesti valitsus, ootamata ametlikku seisukohta Euroopa Komisjoni, teil on väga suur hulk tootjaid, selguse puudumine seoses, kui palju makse nad peaksid maksma. “Ja võib tekkida olukord, kus nad peavad selle eest maksma hiljem,” rõhutas Toom.

Lisaks saad sellega hakkama, siis on võimalik kahjustada tema vastu hagi loojad on Eesti riik, nagu see peaks olema selge, et tasu on vastuolus ELi õigusega.

“Hiljutine näide on maks müük Tallinn, mis on vaidlustada kohtus ning kohus leidis, et maks oli vastuolus Euroopa Liidu õiguse ja maks tagasi Tallinna,” kirjeldatud Toom. See oli tegelikult valitsus, mitte riiklikul tasandil – rohkem nagu suhkur.

Seni ei ole kahju analüüs

Karastusjoogid Association, volikogu liige, ütles, et nad võtsid analüüsi Nele Normak negatiivne stsenaarium ette, sest see ikka ei ole kursis Eesti tootjad (nii piima- ja mahla tootja), mis võib olla nõue, et peab valitsus aktsepteerida või tagasi lükata mõju. “Rahandusministeerium ja parlament ei räägi sellest,” ütles ta.

Normak märgib, et Eesti Tallinn KM võib teha seda sündmust. “Me jätkame minna nii väikelaen tagatiseta kaugele kui võimalik, et kaitsta oma õigusi. Praegu on kaks rakendusi, mis arutatakse Euroopa Komisjoni, eeldame, et nende seisukohti selle kohta, kas nad ametlikult jätkata,” ütles esindaja tootja.

Sel hetkel, kinnitas komisjon, et liit on kogumik rakendusi. “12. juuli esitasid nad meie soovidele Eesti riigile oma küsimustele” kirjeldatud Normak lisades, et eelmise nädala jooksul pärast mõningaid muudatusi selles osas.

“Nüüd me arvestame teiega, kui riik täidab mail tegi, aga ma isegi ei tea, kui kaua see võib minna. Ilmselt vastused puhata, kuid nüüd läbi pühade ja võibolla midagi tuleb aktiveerida peagi siin , “ütles pressiesindaja föderaalse alkohoolsete jookide tööstuses.

Vastavalt Normak ei taha igasse ELi liikmesriiki minna kohtusse, kuid loomulikult nad seisma oma seisukohti ja teha selge ja läbipaistev operatsioone.

Rahandusministeerium ütles reedel Postimehele, et praegu laenu refinantseerimine ilma tagatiseta ei ole mingeid muudatusi selles osas esitada. “Me ootame ikka veel tagasisidet komisjoni, ja kui ta saab tulla, on raske ennustada,” ütles avalike suhete osakonnas Siiri Suutre.

See sunnib tõenäoliselt 1. juuli

Laupäeval ütles parlamendi esimees Rahanduskomisjoni Mihhail Stalnuhhin ERRile soovitab, et komisjon kavatseb arendada oma osa president, vaid ka muud liiki leevendada muudatusi kavandatakse või mitte.

“Kui mainida sotsiaalseid küsimusi [Eugene] Ossinovski põhjustel on endiselt liider kogu pidu. Ma ise olen ka mees, kes elab päevast päeva, püüdes vähendada nende suhkru tarbimist,” selgitas esimees Finance Komisjon.

Aga Stalnuhhin ütles, et esialgu oli laastav mõju 1. jaanuaril maksu nüüd vaja arutada ja võtta rohkem 1. juuli 2018. “See on määramise ja tahe tegeleda,” ütleb Stalnuhhin.

Täna hommikul nelja ühendustele co-suunas Rahanduskomisjoni mis juhtis tähelepanu mitmetele probleemidele, mis nende hinnangul hetkel on suhkru maksu.

Omakorda Eesti Kaubandus- ja Industrial Association Eesti toiduainetööstuse, karastusjookide tootjaid ja Association of Eesti ettevõtjad.