Euroopa Komisjon on välja töötanud tema ümber piirkondliku LNG sularaha laen terminali Eestis

Euroopa Komisjon on välja töötanud tema ümber piirkondliku LNG sularaha laen terminali Eestis raha

Euroopa Komisjon on keskendunud piirkondliku LNG terminali Eesti tagasi

-Selgitage oma optimismi ELi energia ülesehitamine, kui on olemas huvidega vastuolus liikmesriikide niipea, kui alguses seada teatud piiriületamist, nagu elektriliinide ja gaasijuhtmete.

Minu optimism põhineb asjaolu, et energia liit ehitatud mitu aastat. Oleme kuulnud palju kriitikat juhid liikmesriikide, samuti kodanikud, kes ootavad palju ühtsemaks tööstus, transport, kliimamuutused ja teema meie poliitikas.

Balti ja Kesk-Euroopas, on prioriteetsed valdkonnad energiajulgeolek, me mäletame kriis gaasitarned Euroopasse 2009. aastal.

Teine oluline tegur seoses meie ambitsioonika kliima. Asjaolu, et meil saavutada oma turvalisuse ja kliimapoliitika on tasuv ja koordineeritud otsuseid sunnib peaministrit iga riigi ja tõhusate lahenduste leidmiseks energia liitu.

Minu optimism põhineb asjaolu, et ma läksin kõikides liikmesriikides, mõned neist kaks või kolm korda. Üldiselt ma leidsin selget toetust energia liitu. On ilmne, et erinevad riigid tahavad.

Näiteks Kesk-ja Ida-Euroopas, rõhutab ennekõike vajadust tagada energiajulgeolek Põhjamaades, see keskendub taastuvenergia. Lääne-Euroopa on kõige olulisem säilitamine Pariisi lepinguga. Ettevõtted, kes on huvitatud arendamise siseturu majanduslikke võimalusi.

Toetus on selge ja me peame tegelema temaga nüüd ajakohastada seadust. Tänu eestlaste, saame väga hea võimalus tuua õigusliku raamistiku arendamiseks järgmisel aastal täitma ja esitama ettepaneku Euroopa Parlamendile.

-Terve mõistus on seisukohal avatud energiaturg on parim lahendus. http://www.filmiveeb.ee/foorum/posting.php?mode=reply&f=11&t=5068 Aga mida öelda Poola kaevurid, kes kardavad, et nad kaotavad oma töö pakub turul?

Kohtasin paar kuud tagasi, esinduskogu Poola mägipiirkonnas Katowice. Pärast seda kohtumist tulemuste mõju on väga julgustav minu jaoks, sest nad otsisid väga selge koostööd, et leida uus majandusmudel piirkonna. Nad peaksid ka arendada teistes tööstusharudes, kaevandustes, sest noored lahkuvad piirkond, ja seal on palju laste hingamisteede haiguste.

Me peame tegema selgeks, et me austame suure töö kaevurit. Lisaks minu pere seas söekaevureid mis muudavad elu rasket tööd. Samuti peame näitama edusamme – Saksamaa ja Prantsusmaa suutsid edukalt muuta mägipiirkondade majandus.

Me töötame selles valdkonnas Poola, Slovakkia ja Hispaania. Esiteks meie tarbimislaen ilma tagatiseta eksperdid üritavad teha kindlaks võimalikud ärimudelid nendes valdkondades, et teada saada, mis on nende tugevus. Mis tööstusharud saavad arendada ja kuidas me saame toetada neid muudatusi majanduslike meetmete abil.

Postitused uurimistehnikaga nagu kuidas tulla toime kasvuhoonegaaside heitkoguseid, et minimeerida mõju kivisöe või söe et mõju on kergemad.

Kui poolakad õnnestub, saame panna aluse nn puhta söe ja kasvuhoonegaaside kogumist. Me osaleda selles vaeva ehitada uus majandusmudel, mis annab suurepärase võimaluse piirkondade arengut.

-Kas ma saan õigesti aru, et Poola on täielikult valmis avada oma energiaturgu?

See on meie eesmärk. Kui oleme valmis modelleerida energiaturul, saame teha ka kapitali vaba liikumise ja vaba liikumise energia voolab.

Aga fakt on see, et meil on probleeme energeetikasektoris, nii tarkvara kui riistvara. Sageli kaotavad oma sidumise ja piiriülese kaubanduse, nii et see on sageli väga väikesed.

Me peame olema kindlad, et meil on olemas vastav varustus piiriülese energiavarusid. Aga me peame olema õigus tarkvara piiriülese kaubanduse. Me usume, et avatud turud pakuvad parimaid võimalusi nii spetsialistid ja tarbijad.

-energiajulgeoleku Balti riikide, Poola ja Leedu oluliselt asutused määravad kindlaks praeguse tuliseid debatte. Leedulased on luua ühtne liin, on võimalik saavutada kiirem ja odavam. Eestlased on parim lahendus kaks rida, üks rida, sest meil on usaldus Eesti Kiisa teine ​​backup. Mida sa arvad?

Balti Elektrijaama sünkroonis süsteem on väga oluline nii nende valitsused ja Euroopa Komisjon. Oleme kokku leppinud peaminister Jüri Ratas nõus, et peaksime edasi liikuma selles küsimuses ja leida kiiresti lahendusi praegustele komisjoni koosseisu ajal rahastamist.

Alates 29. septembrist kuni kohtuda poolte esindajad administraatorid Varssavis, et arutada selle kavandatud tehniliste lahenduste. Me peame vaatama, milline saab olema hind nende lahenduste ja kuidas neid rakendada.

Meil saabus peaminister ka järeldusele, et otsus tuleb anda sularaha laen võimalus, et poliitikud teevad otsuseid lõpus sel aastal või järgmise aasta alguses.

Minu ettepanek oli teha esimene otsus koosoleku Peaministrite kohtumisel järgmisel aastal, või juunis. Meil on kokkulepe, et te hindame Baltimaade esitas ettepaneku fondi, mida kasutatakse ühenduses.

Viimane võimalus lihtsalt selles küsimuses veebruaris 2019 komisjoni otsuse igal juhul, kui me oleme teinud edusamme, hakkame tegema otsuse kohe.

Ta on ka vastus küsimusele, luua mitmeid elektriliinide rahamaakler.ee Poolas, Balti riikides ja Põhjamaades on optimaalne.

-Otsi ühised huvid on väga raske. Selle piirkondliku LNG terminali ehitus on palunud, kuidas saavutada pikaajalisi lepinguid üldiselt. Varasem leping näeb ette ehitamise LNG terminali check, kuid eelmise aasta lõpus hakkas tutvustada ideed Leedu KlaipìDASSE tõi ajutiselt tankurlaeva, piirkondliku terminali. Mis lahendus sa näed?

Näeme dünaamilisi muutusi elektritööstust. Mitu aastat tagasi, segu naftast ja gaasist taevas raketi. Nüüd näeme, ja kõrged hinnad. Tänu uue tehnoloogia pakutud USA, Austraalia ja Katar gaasijuhtme konkureerida LNG hindadega. Seega palju ennustusi ja ärilahenduste. Ma arvan, et see on oluline, et Eesti ja Soome Balticconnector ühendatud gaasijuhe. Turuosalised toetama vajadust selle projekti ka, sest ta ei ole kindel, et liin käivitub kaubanduslikel tingimustel kui võimalik. See on oluline Ohutuse seisukohalt energia taristuobjektiga.

-Kui probleem ei ole, et Balticconnector üksi ilma LNG terminal turul ei võta uue gaasi ja sada protsenti gaasi Gazprom?

Klaipeda SPGAU terminal on tõeline mitmekesistada tarneallikaid, mis võib katta suurus kõigis Balti riikides tarbimise. Laev renditud kuni 2024 Ma ei saa aru, et Eesti on huvitatud ka hoone väike LNG terminal. Kuid äri seisukohast, väike LNG terminal teostatav ainult meretranspordi kütusevarustusseadmete, sest üha rohkem sõidukid asemel kütteõli pikkus.

On oluline, et te tihedat koostööd Balti riikide mitmekesistada gaasitarneid.

-Kas ma saan teid mõista, mis on õige, mis ta ütles regionaalse LNG terminalide sellist lahendust: suur terminali KlaipìDas ja väike terminal Eestis?

Asjaolu, et mina ja mu kolleegid ei anna finantsnõu asutaja terminali, kuid lahendused peavad olema majanduslikult otstarbekas. Toetame ennekõike piiriüleste lahenduste Balticconnector.

LNG terminali peavad investorid otsustavad ise, kui nad näevad ärivõimalusi selles äris, eriti juhtudel, kui Klaipeda terminal suudab täita kolmes Balti riigis. Minu arvates vastutasuks eestlaste keskenduda kohaletoimetamise raske kütteõli, maagaasi ja transport oma vajaduste rahuldamiseks.

-Kas Nord Stream 2 sisuliselt kaubandusliku või poliitilise projekti? Kuidas mõjutab see meie liitlased või näiteks Ukraina ja Slovakkia, kus Vene gaasi pumbatakse läbi Türgi ja Läänemere?

Selles projektis mõju on kehv. Ma ei ole näinud ühtegi äriprojekt, mis kestab mitmeid poliitilisi arutelusid, nagu Nord Stream 2. See on suur poliitiline mõju ja polariseeriv disain, mis tekitab palju pingeid suhetes liikmesriikidega.

Ukraina gaasitransiidiahelast kärped kaasa tuua negatiivseid tagajärgi majandusele ja energiajulgeoleku Ukraina.

Nord Stream 2, olukorras, kus viimane suur gaasijuhe asemel kahanemas, kahel viisil, mis kahjustab Ukraina majanduse, kelle infrastruktuur on nõrgenenud sõda.

Loodan, et Eesti eesistumise komisjonile volitused läbirääkimiste pidamiseks Venemaa selles küsimuses. See on funktsioon läbipaistvuse, vaba juurdepääsu oma torujuhtmete kolmandatele isikutele. Oleme pidanud läbirääkimisi kokkuleppele gaasi transiit läbi Ukraina jätkata. Selle nõude täitmiseks energiajulgeoleku Kesk-Euroopas.

FACT BOX

Maros Sefkovik

Sündinud 1966. aastal

Slovaki, abielus, kolm last

koolitus:

Doktor Ülikooli Bratislava (1990)

töö:

2014 esimees ELi energia

2014 valiti Euroopa Parlamendi

2010-2014 asepresident Euroopa Komisjoni juhtimise

2009-2010 Euroopa Komisjoni hariduse,

2004-2009 oli Slovakkia alaline esindus Euroopa Liidu

2003 Slovakkia välisministeeriumi peadirektor Relations osa

President Slovaki välisministeeriumi 2002. aastal kooskõlas kahepoolse koostöö

Suursaadik Slovakkias 2000. aastal Iisraelis

Asedirektor ja juht manustamist Slovakkia välisministeeriumi 1997-1998

1996 Slovakkia välisministeeriumi Euroopa Liidu ja selle suhteid NATO asedirektor

1990-1992 erinevatel ametikohtadel välisministeeriumi Tšehhi Vabariik ja Slovakkia