20 asja, mida blogileht.ee raiskad oma raha

20 asja, mida blogileht.ee raiskad oma raha raha

20 asja, mida raiskad oma raha

Kes meist tahab maksta midagi? Üllatuslikult, kuid me teeme seda iga päev, raiskab raha asjade ja teenuste eest, mis meil ei ole vaja üldse heaolu – erinevalt paljudest neist asjadest ei ole ainult kahjulik teie rahakoti, vaid sms raha ka tervist. Kui soovite säästa raha või lihtsalt lõpetada raha tarbetuid asju, kui hakkate siin. Allpool on 20 asju, mida ei raiska oma raha. Kindlasti loe meie säästmisnõuannet 210, kui soovite säästa raha ja alustada tõeliselt säästva eluviisi.

 1. Pudelivesi – 500ml pudel vett võib maksta nii 0:25 € ja 1,25 €. Kuigi see ei tundu suur summa, see on osta pudelivett, üks mõttetu lisakulusid, mida saate teha oma eelarve. Selle asemel, et läheb välja osta vett, kanda väike pudel kraaniveega. Kui sulle ei meeldi maitse kraanivesi, võiksite osta veefilterkannu et puhastab vett erinevate ühendite ja veel vett, pigistada natuke sidruni maitse. Kasutage seda vett rohkem ja vältida tarbetuid kulutusi.
 2. Lotter – Ilmselt mõtlesin sel hetkel, et “aga ma võin teile võita loteriil raha, kuidas on see raiskamine!”. Kahjuks aga loterii vaid äri ja võiduvõimalus on väga väike – parimal juhul võita tagasi summa, mida kulutada. Aga kui sa saad toidupoes ja osta pilet pidevalt, kahju niimoodi kümneid kui mitte sadu eurosid lisakulusid, mis ei too kaasa mingit tulu. Kas see tõesti mõtet kulutada raha pidevalt nullilähedase tulemusi või pühendada oma aega ja raha reaalses teenimisvõimalusi?
 3. Tooted müüakse lennujaama – Lennujaamad elavad turismist ostude ja seega on kõik müüdud lennujaamas väga kallis. Kui sa lähed reisile, saate valmistada ise süüa lennujaamas ootama, selle asemel et kulutada raha pakutavale toidule lennujaama. Kui soovite juua, tuua väike tühi veepudel, võite olla kindel, et täita kusagil – nii et sa ei pea muretsema, kes vedelike pärast üle piiri.
 4. Toidülejäägi – Kindlasti sa mäletad, kuidas lapsena ema võidelda, kui sa ei lõpeta toidu taldrikule. Samuti on täiesti ratsionaalne põhjus – viskamine toidu kaugusel on hingetu raha raiskamine! Kui teil on probleeme toidu ülejäägid, ja sa ei saa pidevalt olla plaadi lõpetada ja alustada esimese väiksemate osade toiduainete ja osta ainult paar päeva enne või nädal menüü kava ette. See hoiab ära olukorra, mis jääb plaadi või külmkapis toitu, mis te ei oska aegumiskuupäev enne lõppu tarbida. Kui raha ei tundu raiskamine toidu ülejäägid piisavalt hea põhjus, et muuta see custom, te arvate inimestest, kes elavad kolmanda maailma riikides. Toitumine tuleb austada ja seda parem on oma rahakoti.
 5. Pakendatud blogileht.ee / viilutatud toidu – Kas olete märganud, kuidas juustu tükeldamine ja pakendamine palju kallim kui sama juust juustu counter avatud turul? Pakend, viilutamine ja pakendamine vajalik aeg paratamatult kaasa täiendavaid kulusid, on ka kallim toit. Sa ei ole aga raske lõigata ise juustu või vorsti. Miks maksta rohkem?
 6. Kilekotid – Hiljutine paanika leviku kilekotis, see kõlab absurdne, kuid keskkond ei ole ainus, kes suudab ära, kui me osta ja kasutada vähem kilekotte. Kui sa lähed läbi poest, näiteks kolm korda nädalas ja iga kord, kui osta kilekotti maksab € 0,20, mistõttu on 2.4 eurot kuus. See ei tundu suur summa? Igal aastal on 8,28 € 10 aastat 288 €. Selle asemel aga, osta kott tahke materjal, mis talub aastat maksab ja ehk kõige 3-5 eurot. Ostmine pideva kilekotid ei ole lihtsalt mõistlik.
 7. Salendav tooted / Dieet pillid – Kahjuks tuleb tõdeda, et kõik tooted, mille pakend on ilus lubadus kirja paar nädalat kaotada palju kroone, vaid lubadus ilus ja ei midagi enamat. Selle asemel, et kulutada dieedi tablette ja salenemist tee teha rohkem kasutada ja tervislik toitumine. See on ainus “imemeetod” tegelikult aitab.
 8. Pankade teenustasud – Deebetkaart võib osutuda kulukaks nalja, sest iga kord, kui võtta raha välja ATM, panga teenustasud, rääkimata igakuisetest pangakulud. Niiviisi saab diskreetselt kulutada kümneid eurosid aastas (kui mitte rohkem) ainult laeb pangateenused! Vaata oma panga hinnakirja ja veenduge te ei ole “lüpstakse” varjatud kulusid.
 9. Paberarved – Digitaalajastul on ikka patt välja võtta arveid paberkandjal. Kõik pakkujad on saadaval elektrooniliste arvete, kuid kui te ei ole palutakse lõpetada saates paberarvete või märge, kui leping on tehtud, saate igakuine arve tüütu paber, mis küsitakse tasu. See tasu võib olla ainult 0,10 €, kuid kui saad viis erinevalt teenuse arve iga kuu, kui kaua see priskeks.
 10. Ajakirjad / raamatud sisseostmine – Raamatukogud ei ole loodud asjata. Kui teil on kavas osta raamatu või ajakirja sirvida seda üks kord ja seejärel riiulile saada tolmustes sealiha tõusis raamatukogu asemel Rent raamatutest või ajalehed.
 11. Tankla toidu ja suupisted – Kui teil on rassi ja minna tankima, ikka kipub peamiselt Snickersi või energiat. Need tooted on paigutatud kõrval leti põhjustel – et meelitada teile veidi rohkem raha raisata, sest kütuse kogus, pluss 50 senti kristalliseerunud baari ei tundu palju. Aga kui teil on kombeks tangid sageli ka pidevalt tanklast osta teisi tooteid, teeb seda üks kord kuus, kümneid eurosid lisakulu võib kergesti kunagi eksisteerinud. Kui oled näljane, ostad õige toidud, mis on hea keha ja hinge, mitte kiusatus Andu jaama. Tanklas on mõeldud sööda auto, mitte teie voos.
 12. Mängud ostud – Võib-olla olete ilmselt juba arvata, et varem või hiljem, siin on nimekiri Candy Crush ja muud Facebook mänge. Need on mõeldud aega veeta sinuga, ja kindlasti mitte väga oluline järgmisele tasandile avaneb väike lisakulu. Sellised mängud elada üksnes in-mängu ostud, siis võite ette kujutada, kui palju aega ja vaeva, et meelitada mängijaid neid vähe dollarit kulusid. Mõtle 10 korda, siis on kulu teil väga vaja. Üsna tõenäoliselt vastus on negatiivne kõigis 10 juhul.
 13. Tarbetud meik tooted – Salvestamine uue näituse viimane kreemid ja hügieenitooted on tõesti ilus ja meelitav. Tõsta käsi, kui teil Krediidiliin on praegu öökapil vähemalt kolm erinevat näokreemi. Enamiku toodete, make-up ja hooldus säilivusaeg 12-18 kuud, mis on aeg, et toode on mõõdukalt kasutada. Sa tõesti ei pea teise kreemipotsikut öökapp on see endiselt ilmne, kuni olete sunnitud visata prügikasti.
 14. Transport – Peab ringi liikuda, ja kindlasti ei ole hea mõte “jänes” sõita ühistranspordis säästa raha. Kui teie tööl või koolis, aga paari kilomeetri kaugusel, siis ärge juhtige autot seal autoga või bussiga. Jalutage või jalgrattaga – see on hea sinu tervisele ja oma rahakoti.
 15. Kohvijoogid – Keskmine Kahvinjuoja maksab 1,50 € 2, samas kui kohvipakist maksab umbes 5 €. Selle asemel, et osta välja kohvi, kohvi kodus ja teha ise termosed koos. Summa, mis sa hoiad kuus kokku on hämmastav!
 16. Mobiilsed rakendused ja tarkvara – Internet ajastu on võtnud võimust, ja enamik meie elu liikunud nutitelefoni ja sülearvuti. Üha enam on põnev ja tarkvara, mida soovite – enamik neist programmidest, aga ei paranda oma elukvaliteeti. Selle asemel, et kulutada üha uusi ja erinevaid “vidinad” proovi tasuta tarkvara, mis töötab tugineda annetusi. Kui sa tõesti nagu programmi väga palju ja tahavad selle eest maksma, võite ju loojad tarkvara toetada annetuse.
 17. Kiirtoit – Kiirtoit ei ole ainult halb vöökohale, vaid ka oma rahakoti. See võib tunduda hea lahendus osta kiire suupiste alates burgeriputkat, kuid see on vähemalt kolm korda kallim kui teha kodus süüa. Kannatlikkus mitte tund, kuni sa koju ja saada süüa korralikult, selle asemel et kulutada asjatult kiirtoit kiusatused.
 18. Kallis autokindlustus – Liikluskindlustus ettevõtted on kõik täpselt samades tingimustes, mistõttu ei ole mõtet kulutada rohkem. On piisavalt võimalusi võrrelda kindlustuse määrad, nii nõu maakler pigem, et saada kõige soodsama pakkumise teile.
 19. kaubamärgiga – See on kindlasti hea osta kallis kaubamärgiga kaupade, kuid valge T-särk üle valge T-särk, isegi kui seal on tikitud logo. Sa ei saa halb kvaliteetseete eelistada tooteid, kuid hea ei tähenda tingimata, et see on kvaliteetne toode. Ära osta tooteid otse pärast kaubamärgi, kuid nende eesmärgid ja omadused.
 20. tubakas – Sigarettide ostmine on sama hea kui raha põles, sõna otseses mõttes. Miks põletada oma kopsud ja oma rahakoti samal ajal? Kas endale teene ja loobuma halb harjumus – oma eelarve tänu teile!